28. 3. 2013

Plaça Catalana: Jak se ztratit v Barceloně

Španělské autobusy MHD jsou zcela neorganizované zlo. Respektive, jejich provozovatelé by vám jistě tvrdili, že organizace španělských městských linek je dokonalá a úžasně přehledná. Pro někoho ze středu Evropy... není! A u katalánských autobusů MHD to bohužel platí také...
Plaça Catalana (Zdroj: Google Street View)
A tak se někdy stane, že nevíte, kde a do čeho nastoupit. Když k tomu připočítáte lehkou nedůvěru v celý tento dopravní systém, snadno se vám potom stane, že autobus se směrovkou Plaça Catalana považujete zcela jednoznačně za neschopnost Barcelonského dopravního podniku (TMB) a řeknete si, že přece jinam než na Plaça de Catalunya jet nemůže a že nic takového jako Plaça Catalana v Barceloně není.

Je... 
Místo do srdce Barcelony se tak dostanete hluboko do neprobádaných končin distriktu Horta-Guinardó. I když na kruhové náměstí ústí hned pět ulic, je tu klid. Daleko od všeho ruchu velkoměsta ponořené do domácké atmosféry se nachází Plaça Catalana, náměstí pojmenované po fontáně, která se hrdě tyčí v jeho středu. Jedno z mnoha zapomenutých a zároveň kouzelných míst, kdy se před člověkem zjeví zcela jiná Barcelona. Barcelona ponořená do sebe (zvlášť za parných letních odpolední), Barcelona skrytá před zraky turistů a přitom tak velebená místními. Klasické náměstíčko s fontánou, kioskem, supermarketem, spoustou laviček a množstvím pobíhajících dětí a psů, když už se zešeří. Místo, který je po Barceloně stále ještě hodně a na nichž se občas dá jen tak nenápadně ztratit. Naštěstí.

Žádné komentáře:

Okomentovat