22. 3. 2018

La Barberia de Gracia

Barcelonská čtvrť Vila de Gràcia se může již několik let chlubit jedním z nejlepších pánských holičství v Evropě. Holičství La Barberia de Gràcia se od roku 2014 nachází na adrese Torrent de l'Olla 198, kam se přestěhovala po více než padesátiletém působení na nedaleké carrer Biada. Majitel tohoto tradičního pánského holičství, Jordi Pérez, je zástupcem v pořadí již třetí generace rodinného podniku. Jeho dědeček byl holičem v rodném kraji La Mancha, Jordiho otec pak v roce 1964 založil stejnou živnost v Gràcii.

Jordi Pérez se tak logicky v prostředí pánského holičství pohybuje odmalička. Jeho podnik nabízí nejen kouzlo skutečně tradičního pánského holičského salonu, nýbrž i znalost veškerých moderních trendů. Zejména v posledních letech během doznívající hipsterské vlny se La Barberia de Gràcia dočkala mnoha nejrůznějších ocenění. Pravidelně se umísťuje na předních příčkách všech španělských soutěží o nejlepší pánské holičství a dokonce se může pochlubit i třemi hvězdičkami prestižní španělské certifikace theQhair, která bývá v rámci Španělského království považována za obdobu michelinských hvězd pro holiče a kadeřníky. Mimochodem, La Barberia de Gràcia je jediným holičstvím ve Španělsku, které se může tímto oceněním honosit - už to hovoří za vše. Jordi Pérez v posledních letech též rozdal stovky rozhovorů a jeho profesionální sláva zasáhla velkou část světa od Ruska až po Venezuelu. V Gràcii bývají jeho pravidelnými zákazníci mnozí zde usazení umělci, kupříkladu katalánský filmový režisér Cesc Gay nebo bavič Berto Romero.
 
Jordi Pérez (Foto: Facebook La Barberia de Gràcia)
Zejména pokud patříte k mužům dbajícím na pěstěný vous, na celém Pyrenejském poloostrově nenajdete lepšího místa. Otevřeno mají od pondělí do pátku (9-21) a v sobotu (8-14). Pokud se vám z nějakého důvodu nechce do Gràcie, v Barceloně najdete více cool barber shopů. Mezi ty nejznámější patří zcela jistě vůbec nejstarší podobný podnik tohoto typu ve městě - Barbería Manolo's (c/Escudellers 12), který funguje nepřetržitě od roku 1854, nebo Enric Barber (c/Capità Arenas 19) ve čtvrti Sarrià.

Žádné komentáře:

Okomentovat