25. 2. 2017

Mobile World Congress 2017

Již v pondělí začne Barceloně další ročník Mobile World Congress. Každoroční kongres je zároveň nejprestižnější světovou přehlídkou novinek ve světě mobilních telefonů. Mobile World Congress je největším světovým kongresem v odvětví mobilních komunikací. Dříve se konal ve francouzském Cannes pod názvem 3GSM World, od roku 2006 se však pomalu ale jistě zabydlel v Barceloně. V roce 2011 se navíc Barcelona stala GSMA Mobile World Capital, přičemž porazila Paříž, Milán a Mnichov v souboji o pravidelného hostitele tohoto největšího světového mobilního kongresu - Katalánsko ho dle současných dohod bude hostit minimálně do roku 2023.

Letošní kongres se odehrává ve dnech 27. února - 2. března. Do roku 2012 se konal vždy na barcelonském výstavišti na Montjuïcu, od roku 2013 se ale přestěhoval do novějšího výstavního areálu na Gran Via (L'Hospitalet de Llobregat). Pro Barcelonu je Mobile World Congress každoročně velkou událostí. Zatímco v letech doznívající ekonomické krizi se na kongres pravidelně sjíždělo mezi 60 a 90 000 návštěvníky, vloni jich bylo 101 000. Kromě celosvětové reklamy tak přináší Mobile World Congress katalánské metropoli i obrovské zisky. Ruce si mnou zejména tamní hoteliéři, pro které by jinak únor nebyl zrovna famózním měsícem, avšak díky kongresu si mohou dovolit nasadit vpravdě astronomické ceny. Pokud se náhodou na kongres letos chystáte a ještě nemáte zarezervované ubytování, přejeme opravdu hodně štěstí! 

Letošní ročník podle všeho ovládnout především čínské firmy, ačkoliv mezi vystavujícími bude letos chybět krizi prožívající Xiaomi. Jak už bývá zvykem, řada výrobců představí horké novinky již na tiskových konferencích den před zahájením veletrhu - už za pár hodin se tak dozvíme, kdo bude letos udávat módní tendence ve světě smartphonů a dalších věciček z mobilního světa. Kromě představování žhavých novinek kongres slouží k setkávání špičkových odborníků nejen z této branže. Mezi dnes již legendární návštěvníky MWC patří kupříkladu zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož následné večírky v nejvybranějších barcelonských podnicích vytvořily několik novodobých barcelonských mýtů. Mimochodem, konec února bude tentokrát v Barceloně obzvlášť nabitý - v ty samé dny se totiž na nedalekém okruhu v Montmeló uskuteční první letošní testy Formule 1. Koncentrace slavných a bohatých lidí a jejich fanoušků v centru Barcelony tak bude vskutku nevídaná.

Žádné komentáře:

Okomentovat