20. 11. 2016

Per molts anys!

Je tomu dnes přesně 5 let, co se konečně začala psát historie tohoto blogu. Rok 2011 byl totiž plným katalánské inspirace, která po dlouhém protiprokrastinačním boji vyústila ve skutečný a jen a jen Katalánsku zasvěcený prostor na českém internetu. A během těch let se paradoxně blog samotný stal významnou prokrastinační záležitostí, která na dlouhé týdny a měsíce dokázala odložit bakalářské i diplomové práce, řadu překladových zakázek a mnoho jiných, v tu chvíli jednoznačně méně významných záležitostí.

Za oněch 5 let se tu objevilo více než 300 článků nejrůznějšího ražení, avšak vždy více či méně spjatých s Katalánskem. Netřeba dodávat, že další stovky už se pomalu připravují. Některé jsou zatím jen ve fázi nápadu, jiným chybí k dokončení už jen poslední odstavec. A ano, šíře témat je takřka nevyčerpatelná, proto jste se tu během těch 61 měsíců (20. 11. 2011 - 20. 11. 2016) mohli setkat se vším možným. Od základních informací a snad i všeobecně známých katalánských záležitostí, osobností čí míst, přes nejrůznější spojení s českými zeměmi, až po příběhy opravdu zvláštní nebo tak marginální, že ani sami Katalánci o nich často nemají tušení. Však stačí jen pečlivě nahlédnout do našeho archivu a připomenout si všechna ta od sebe někdy tak vzdálená témata.

A jaký byl za ty roky Váš nejoblíbenější článek? A jaké téma tu naopak po celou tu dobu postrádáte a chtěli byste si o něm něco přečíst? Rozhodně neváhejte napsat, ať už do komentářů či zcela pohodlně prostřednictvím facebookového profilu Catalunya 2011. Obrovské díky za Vaši již pětiletou přízeň. Dnes vykročíme minimálně do další pětiletky, pořád s velkým nadšením a plány na mnohem větší věci. No, uvidíme, jak to celé dopadne. A 20. 11. 2021 si o tom třeba zase něco povíme. Visca Catalunya 2011 (i per molts anys)!

Žádné komentáře:

Okomentovat