13. 3. 2016

Giacomo Alessandro (1976-2016)

   
Giacomo Alessandro, Turó de la Rovira, 2015
(Foto: Instagram)
Po šesti měsících boje s leukémií zemřel 12. března 2016 Giacomo Alessandro, architekt, tvůrce webu Barcelona Desapareguda a velký milovník katalánské metropole. 

Giacomo Alessandro (1976-2016) se narodil v městečku Porto Torres (Sardinie, Itálie). Do Barcelony přijel poprvé v roce 2009 na tříměsíční pracovní stáž v jednom místním architektonickém ateliéru. Katalánskou metropoli si ihned zamiloval, a tak se do ní o rok později vrátil již nastálo.

Coby architekta ho fascinovala rozmanitost barcelonských staveb, později se k tomu přidal i zájem o historii města. Proto v září 2012 na Facebooku rozjel stránku Barcelona Desapareguda (česky: "Zmizelá Barcelona"), tedy místo, kde on sám publikoval různé archivní fotografie katalánské metropole. Právě Alessandro tak hodně napomohl velké vlně barcelonské nostalgie po časech dávno uplynulých, jelikož na Facebooku i internetu dnes člověk narazí na desítky stránek s tisíci fotografií z historie Barcelony. Tento projekt Alessandrovi na internetu přinesl solidní popularitu, jeho stránka má dnes takřka 67 000 fanoušků. V nedožitých 40 letech si bohužel Giacomo Alessandro nestihl splnit řadu snů. Jedním z nich bylo vydat na počest katalánské metropole knihu: Barcelona desapareguda de Giacomo Alessandro. Nyní je tedy na jeho přátelích a spolupracovnících, aby tento projekt dokončili.

Žádné komentáře:

Okomentovat