22. 6. 2014

Meritxell Falgueras

  
Meritxell Falgueras
(Foto: Facebook Meritxell Falgueras)
Meritxell Falgueras Febrer (*1981) patří ke Katalánkám s docela netradičním povoláním. Alespoň (stále ještě) pro ženy. Meritxell je totiž sommeliérka. A také příležitostná novinářka.

V jejím případě však nejde o nic neočekávaného, jelikož sama reprezentuje již pátou generaci jedné katalánské vinařské rodiny. Kromě perfektního rodinného zázemí se na svou současnou kariéru připravovala velice pilně i akademicky. 

Studovala marketing, žurnalistiku (Universitat Pompeu Fabra, Universitat Ramon Llull) a samozřejmě i vinařství (Escola d'Enologia de Espiells) v kombinaci s množstvím specializovaných someliérských kurzů. V rodině to ostatně mají hezky zařízené. Zatímco bratr pokračuje v reálné vinařské tradici, krásná Meritxell byla odjakživa také pořádně ukecaná - zkrátka ideální marketingová tvář například právě pro rodinný podnik Celler de Gelida (c/Vallespir, 65), kde ji také často najdete, kterak zasvěcuje klienty do tajů správného ochutnávání.

Právě jako popularizátorka kultury související se světem vín také proslula ve své domovině. O víně a jeho správném servírování a vychutnávání již několik let hovoří ve vlastních rozhlasových i televizních show. Opravdovými bestsellery se pak staly její dvě knihy Presumeix de vins en 7 dies (2010) a Els vins de la teva vida (2013). Spoustu zajímavých věcí se lze dozvědět také na jejím profesionálním blogu Wines & the City. Pokud vás zajímá, jak taková vinná iniciace v podání Meritxell Falgueras vypadá, následující dvě videa vám trochu napoví... Žádné komentáře:

Okomentovat