1. 9. 2012

Ovella Negra

  Barcelona má samozřejmě celou řadu legendárních podniků. O mnohých si zde také povíme. Dnes ale zmíníme jeden z těch skutečně kultovních, byť, podobně jako řada kultovních míst, turismem krapet znehodnocených podniků. Ovella Negra - Černá ovce.

V současnosti je Ovella Negra spíše hotovou kulturní institucí. Sdružuje v sobě hned několik lokálů (restaurací, divadel či výstavních prostor) rozesetých po celé katalánské metropoli. I přesto tím nejlegendárnějším místem zůstává lokál původní - La Taverna L'Ovella Negra, která se nachází nedaleko Rambly na carrer de les Sitges, 5. Rustikální dekorace se tu od založení hospody roku 1965 nezměnily. Minulou generaci tu postupně vystřídaly jejich děti a za pár let přijde čas pro nástup generace další. Mezitím se z této taverny stala hvězda zahraničních turistických průvodců, takže tu každý večer narazíte na kvanta opilých Britů či Dánů. A v menším měřítku natrefíte i na podobně zpité zástupce ostatních evropských národů. O Američanech ani nemluvě. Atmosféru to má a vždy zde natrefíte na zajímavé lidi, i přesto ale...není to úplně, co to bývalo kdysi. Tak jako mnoho kultovních míst v Barceloně.

Z oněch dalších lokálů, která v současnosti spadají pod skupinu Ovella Negra se hodí zmínit ještě obrovská megataverna v Poblenou. Na adrese carrer de Zamora, 78-90, ve staré průmyslové hale našla plocha více než 2500 m2 uplatnění právě v podobě obří restaurace-pivnice. Místní dekorace vždy nějakým způsobem odkazují na historii či současnost čtvrti Poblenou. Tak, adresy máte, teď už jen kapsy nacpat eury a pivo může téct proudem!

GRUP L'OVELLA NEGRA - pozor, stránky k dispozici i v lehce podivné české verzi!
OVELLA NEGRA (FACEBOOK) - aktuální dění v Ovella Negra na Facebooku.


Žádné komentáře:

Okomentovat