31. 7. 2012

Barça: Zrod nejlepšího týmu na světě

Poměrně rychle byla do češtiny přeložena kniha britského novináře a fotbalového znalce Grahama Huntera. Její titul "Barça: Zrod nejlepšího týmu na světě" mluví za vše. 

Jde o horkou novinku na evropském knižním trhu - Graham Hunter knihu vydal letos a již po pár měsících se dočkala i svého českého překladu. Už nějakou dobu si tak i čeští fanoušci mohou přečíst o cestě, která vedla k vybudování možná nejlepšího fotbalového týmu historie   pod vedením skvělého Pepa Guardioly. Kniha mapuje především právě Guardiolovu éru (2008 - 2012) a odhaluje mnoho zajímavých zákulisních informací (i když především díky píli španělských a katalánských novinářů jich spousta uteče již během sezony, v této knize zaručeně naleznete mnoho nových a nečekaných!). Postupně také rozebírá všechny klíčové hráče týmu v tomto období a věnuje se i památným zápasům se speciální pozorností na památná El Clásica posledních let.

Zkrátka a dobře pro všechny fanoušky FC Barcelona doporučeníhodná četba za slušných 399 Kč (vzhledem k tomu, že kniha má víc stran, než kolik stojí, je to v dnešní době určitě jedna z těch rozumnějších koupí). Navíc překvapivě aktuální - vždyť jsou to teprve nějaké 2 měsíce, kdy prozatím skončila Pepova éra. A již tak brzy po jejím konci už ji máme hezky zachycenou a vysvětlenou, takže vy, co se cítíte být fanoušky FC Barcelona, utíkejte si pro ni hned zítra, než zmizí z pultů, a přečtěte si něco o tvrdém tréninkovém režimu, který Pep zavedl hned po svém příchodu, nebo kompletní historii námluv FC Barcelony a Lea Messiho!

1 komentář: