31. 1. 2012

Panenka

Na to, že se nacházíme na katalánském blogu, jsme se zde zatím jen málo věnovali fotbalu. Pojďme tedy nyní s fotbalem v Katalánsku začít a to trochu netradičně - spojením s fotbalem českým. Ne, ani Jiří Hanke ani Ladislav Kubala a jejich více či méně slavné působení v FC Barcelona nebude dnes naším cílem. Barcelona je totiž spojena ještě s jedním českým veteránem - Antonínem Panenkou!

"Panenka" je totiž název nového časopisu, jenž se věnuje fotbalu z tak trochu jiného pohledu. Partička chlapů se zkrátka jednoho krásného pozdního večera v jednom barcelonském baru usnesla na tom, že španělské sportovní plátky nestojí za nic, ať už straní merengues nebo blaugranas. Zkrátka a dobře, že to chce nějaký nový pohled na fotbal, na všechno to okolo - politika, kultura, prostě vše co se do mužských hlav dostane při sledování běžného fotbalového zápasu. Protože, možná jste si toho nikdy nevšimli, ale leckterý z gaučových či hospodských povalečů s plechovkou piva v ruce a šálou oblíbeného klubu kolem krku je schopen přesně rozeznat hymnu a vlajku dobré stovky států světa! Mimo jiné...

Časopis "Panenka" tedy nebude neustále dokola omílat statistiky Cristiana Ronalda či Lea Messiho či ukazovat jejich upocené (ještě hůř v případě Ronalda - nagelované) fotky. Naopak vás provede fotbalem v sovětské éře, poodkryje pohnutý život fotbalového miliardáře nebo vám poví, co si zrovna do sluchátek pouští ten nejzuřivější hráč anglické nebo kyperské ligy. Tady se totiž nediskriminuje. Vše, z čeho se dá vydolovat nějaký příběh je totiž zajímavé. Ostatně i proto se autoři rozhodli pojmenovat svůj časopis po bývalém famózním českém internacionálovi.


Pro španělsky znalé více na webu barcelonského časopisu: PANENKA

Reportáž BTV o časopisu Panenka

Žádné komentáře:

Okomentovat