20. 11. 2011

Catalunya 2011

Už mnohokrát jsem chtěl s tímto blogem začít. Například únor se zdál být měsícem zaslíbeným, zvlášť kvůli naprosté aktuálnosti přímo z místa dění. Bohužel, nepovedlo se, neboť onen život přímo v dění byl až příliš intenzivní. Další možnost se naskytla až 11. září... Kdy jindy taky začít s blogem o Katalánsku, než v den hlavního katalánského státního svátku?

Ale ani to nevyšlo. Třetí a snad i poslední a úspěšná šance na začátek je právě nyní. Katalánsko a jeho reálie totiž vždy byly a budou úzce spjaty s politikou. A právě nyní, kdy sčítáme hlasy z dnešních španělských předčasných voleb, půjde i o katalánskou budoucnost. Catalunya roku 2011 může být radikálně odlišná od Catalunya 2012. A kvůli výsledku těchto voleb může být radikálně horší. Jak konkrétně to všechno dopadne, to budeme moci sledovat v následujících dnech a měsících, nicméně faktem je, že absolutní většina Lidové strany (PP) nevěstí pro Katalánsko v těchto časech nic moc dobrého. 

Tak či onak, je to dobrá příležitost začít konečně s tímto blogem, který vás chce vtáhnout do katalánského a speciálně do barcelonského světa. A to až do naprostých detailů! A již navždy pod vlivem čarovného roku 2011, byť to není rok ani zdánlivě snadný a pravděpodobně ani historie na něj nebude pamatovat nějak zvlášť pozitivně. A přesto, pro mne osobně je rokem doposud nejlepším a nejkatalánštějším. Proto se s Vámi všemi a vlastně i sám se sebou chci podělit o všechny zajímavosti s Katalánskem jakkoliv spojenými. Tak se těšte alespoň z poloviny, jako se těším já! :-) A hezké čtení přeji!

Žádné komentáře:

Okomentovat